بازاریابی داده محور | تصمیم گیری داده محور | کلان داده | آنالیز داده | داده کاوی | هوش بازاریابی | استراتژی بازاریابی

بارگذاری ....
درباره ما ۱۳۹۷/۸/۲۳ ۱۲:۵۵:۲۳

سخن مدیرعامل

امروزه به دلیل وجود پیچیدگی و تغییرات مداوم سازمان ها، نیاز به استفاده از ابزار های دقیق و نوین در اجرای استراتژی های سازمان لازم به نظر میرسد.پیشرفت های بشر در دهه های اخیر در زمینه جمع آوری و ذخیره نتایج و داده ها باعث شده است که سازمان ها حجم عظیمی از داده ها را در اختیار داشته باشند.نکته مهم در این پایگاه داده، اطلاعات و دانشی است که از آن استخراج می شود و نیاز به استفاده از روش های هوشمند و ساختارمند وجود دارد.     
تحلیل داده ها  یک رشته علمی جدید در زمینه بازیابی اطلاعات از پایگاه داده ها جهت اکتشاف ، تجزیه وتحلیل خودکار یا نیمه خودکار از مقادیر زیادی از داده ها به منظور کشف الگوها و قوانین معنادار می باشد که طراحی مدلهای تو صیفی، تشریحی، پیش بینی و کنترلی با بهره گیری از روشهای نوین تحلیل داده ها را تسهیل می کند.این تکنیکها با کاربرد وسیع و با شناخت عوامل موثر بر وقایع، امکان تحلیل، برنامه ریزی ،کنترل و نظارت هدفمند را میسر می سازند.می توان تحلیل داده ها را فرآیند به خدمت گرفتن یک متدولوژی کامپیوتری تعریف کرد که با استفاده ازتکنیک های مختلف مستقیما از داده ها دانش استخراج می کند.

معرفی شرکت 

جمعی از متخصصان و اساتید علم داده در سـال ۱۳۹۲ در قالب استارت آپ میرتــک فعالیـت خـود را جهت کاربـرد علم داده در محیط زیست، آب، برق و انرژی آغاز کردند، و پروژه هایـی از قبیـل پیـش بینـی وضعیـت ریزگردهـا، پیش بینی عیوب تجهیزات نیروگاهی، پیش بینی دبی سـد کرخه و … انجام داده و در سال ۱۳۹۷با ایده محـوری “ طراحـی و پیاده سازی سیستم تصمیم یار تعاملی هوشمند حوزه آب، برق و انرژی ”  تحت عنوان شرکت داده پژوهـان ویــرا با مدیریت سرکار خانم مهندس مهدخت میربیک به مرکز رشد پژوهشگاه نیرو پیوستند.

شرکت دارای واحد های مختلف تحقیق توسعه، خدمات مهندسی و آموزش، تحت نظارت افراد متخصص در حوزه  تخصصی و فنی کلان داده ها و مشاوران زبده در حوزه های آب، برق انرژی   می باشد و قابلیت ارائه  مشاوره های تخصصی در زمینه بررسی چالش ها و ارائه راه حل های داده محور را دارا می باشد. قابل ذکر است پس از ارائه مشاوره و بررسی چالش های پیش رو صنعت یاد شده، پروپزال نهایی و تخصصی در موضوع مورد نظر جهت بررسی ارسال خواهد شد.

تمرکز اصلی شرکت داده پژوهان ویرا، کاربرد تکنیک های هوشمند تحلیل داده ها در صنعت آب، برق و انرژی می باشد. در همین راستا خدمــات تحلیلــی شرکت  را مــی توان در چهار قالــب زیر تعریف کرد:

۱.  طراحی و پیاده سازی سرویس هوش تجاری و داشبوردهای مدیریتی جهت مانیتورینگ وضعیت موجود و کمک به بهبود تصمیم گیری با آیتم های سفارشی سازی شده مورد نیازصنعت مرتبط

۲.  طراحی و پیاده سازی سیستم های پیش بینی رویدادهای مختلف جهت مدیریت و بهینه سازی منابع و مصارف ، افزایش اثربخشی برنامه ریزی تعمیرات و نگه داری و …

۳.  طراحی و پیاده سازی سیستم های خبره جهت بررسی چیستی و چرایی وقوع پدیده و انتخاب بهینه ترین تصمیم کنترلی

۴.  برگزاری کارگاه ها آموزشی تخصصی با بررسی چالش ها و راه حل های نوین موجود و چگونگی به کارگیری آن ها  

جهت مشاهده کاتالوگ شرکت کلیک کنید