بازاریابی داده محور | تصمیم گیری داده محور | کلان داده | آنالیز داده | داده کاوی | هوش بازاریابی | استراتژی بازاریابی

سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری mit برای تاسیس کالج رایانش و تحقیقات هوش مصنوعی

این ابتکار بین رشته ای ۱ میلیارد دلاری علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی (ai)، علوم داده ها و برنامه های مرتبط از نقاط مختلف این کشور را گرد هم خواهد آورد.

انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT) در حال ایجاد یک کالج رایانش با کمک اهدایی ۲۵۰ میلیون دلاری از سوی سرمایه گذار میلیاردر “استیون ای شوارتزمن”، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری خصوصی (Blackstone) است، اقدامی که «مهم ترین تجدید ساختار» آن از سال ۱۹۵۰ توصیف شده است.

به گزارش ویرا به نقل از سیودایو ، این ابتکار بین رشته ای ۱ میلیارد دلاری، که دربرگیرنده پست های جدید هیئت علمی و یک ساختمان مرکزی جدید است، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی (AI)، علوم داده ها و برنامه های مرتبط از نقاط مختلف این کشور را گرد هم خواهد آورد.
MIT همچنین ریاست جدیدی را برای این کالج منصوب خواهد کرد.

این کالج جدید، که نام شوارتزمن را بر خود خواهد داشت، به کنکاش و ترویج استفاده از AI در رشته های نانوتکنولوژی با تمرکزی بر ملاحظات اخلاقی خواهد پرداخت، ملاحظاتی که با جا افتاده شدن این تکنولوژی در بسیاری از زمینه ها به یک دغدغه فزاینده تبدیل می شوند.

این حرکت نشانگر تداوم احساس نیاز به ایجاد شراکت هایی بین شرکت های تکنولوژیکی و دانشگاه ها است.

گفته می شود که این قرارداد، سرمایه گذاری رو به رشدی را در تحقیقات پیچیده تکنولوژی ایجاد می کند.

پارسال، این دانشگاه، طرح هایی را برای همکاری با IBM در یک تلاش ده ساله ۲۴۰ میلیون دلاری برای تحقیقات در زمینه AI اعلام نمود.
لابراتوار AI MIT-IBM Watson حاصله، با یک تاسیسات تحقیقاتی IBM در بوستون در یک مکان واقع شده و دانشجویان و اعضای هیئت علمی و همچنین محققان دانشگاهی و IBM را برای ارتقاء تاثیر AI در صنایع مختلف گرد هم می آورد.

اخیرا، IBM با همکاری دانشگاه کلمبیا برای توسعه صلاحیت های تحقیقاتی در زمینه تکنولوژی بلاکچین از طریق «مرکز کلمبیا-IBM» و «شفافیت داده ها» وارد عمل شد.

موسسات عمومی نیز در حال به چنگ آوردن منابع مالی در این زمینه هستند.
در ماه اوت، دانشگاه ویسکانسین-مدیسون خبر از سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری شرکت تایوانی Foxconn سازنده تجهیزات الکترونیکی برای پشتیبانی از مهندسی و تحقیقات داد.

البته شرط این کمک اهدای ۱۰۰ میلیون دلار دیگر از سوی این دانشگاه بود، و خواسته شده بود که یک مرکز تحقیقات بین رشته ای در نزدیکی کارخانه آتی تولید نمایشگر LCD ده میلیارد دلاری Foxconn در شهر ریسین ایالت ویسکانسین، در ۱۰۰ مایلی پردیس اصلی این دانشگاه، تاسیس شود.

توسط | ۱۳۹۷/۸/۱۳ ۱۰:۴۹:۵۱ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۷|اخبار شرکت, وبلاگ|